روش های اساسی و آسان برای یادگیری

پورتال نازوب ، دانش آموزان عزیز ، تا زمانی که روش های اساسی تدریس را بدانید ، هرگز موفق نخواهید شد ، با خواندن این بخش ، ابتدایی ترین روش های آموزش را فرا خواهید گرفت

 

شاید ما تاکنون روش های مختلف آموزشی را امتحان کرده ایم که گاهی به درد ما می خورد و گاهی هم جواب نمی دهد. پیشنهاد می کنیم روش زیر را امتحان کنید. روش م effectiveثر برای درک بهتر و حفظ بهتر مفاهیم و اطلاعات کلیدی ، روش PQRST است که در فارسی به آن روش “پس از خبر” می گویند.

نام این روش از اولین حرف نام هر یک از پنج مرحله یادگیری متن آمده است. در این مقاله ، پنج مرحله از این روش را توضیح دادیم و روشهای یادگیری دیگری را نیز پیشنهاد دادیم.

۱٫ بررسی اجمالی
در اولین قدم ، باید فصل خاص کتاب را به طور کلی مرور کنید تا با مباحث کلی بحث شده در آن آشنا شوید. برای انجام این کار ، به لیست و عناوین بخشها و تصاویر و نمودارهای مختلف نگاه کنید و در آخر خلاصه فصل را با دقت بخوانید. این مرحله به شما یک نمای کلی از مطالب فصل و سازماندهی آن می دهد.

 

۲- تست
قبل از خواندن مطالب هر بخش ، ابتدا عناوین این بخش را بخوانید (اصلی و زیرعنوان). سپس ، هنگام خواندن هر بخش ، به عناوین مهم یک یا چند س thatال نگاه کنید که بعداً باید پاسخ دهید.

 

۳- خواندن
در این مرحله ، تمام مطالب را بخوانید و سعی کنید به س questionsالات مطرح شده در مرحله قبل پاسخ دهید. زیر قسمتهای مهم یک خط بکشید.

روش های اصولی و آسان درس خواندن

۴- خودخوانی
پس از خواندن هر فصل ، سعی کنید نکات مهم این بخش را بخاطر بسپارید و اطلاعات را به خاطر بسپارید. اگر تنها هستید ، آنچه آموخته اید بگویید؛ سپس متن کتاب را با هم ترکیب کنید تا مطمئن شوید به درستی به خاطر می آورید. این به شما کمک می کند ذهن خود را منظم کنید.

 

۵- تست
پس از خواندن مطالب فصل ، باید مطالب را آزمایش و مرور کنید. اولین معاینه سر باید بلافاصله پس از خواندن انجام شود.

همانطور که یاد می گیرید ، به هدف نهایی خود از یادگیری فکر کنید.

روش های تحقیق مناسب دارای چندین مزیت است:
* آموزش را افزایش می دهد.
* زمان آموزش را کاهش می دهد.

* زمان ذخیره سازی مطالب در حافظه را افزایش می دهد.

 

چند نکته طلایی در تحقیقات مناسب
۱- عشق و علاقه به موضوع (با استعدادترین افراد در کمترین زمان و به بهترین شکل کاری را انجام می دهند که به آنها علاقه مند باشد).
۲- قبل از بررسی فصل قبل ، مورد جدیدتری را انتخاب نکنید.
۳٫ در طول مطالعه ، به هدف نهایی خود برای یادگیری فکر کنید.

https://topersian.ir/روش-های-اصولی-و-آسان-درس-خواندن/


ناز گل هدیه

خانه تکانی با برنامه ریزی درست

آموزش درست كردن جعبه كادويي

ریشه کن کردن حشرات موذی مثل سوسک

روش های اصولی و آسان درس خواندن

آیا بیدار کردن نوزاد برای شیرخوردن درست است؟

، ,روش ,خواندن ,های ,فصل ,مطالب ,روش های ,، به ,از خواندن ,می دهد ,و آسان

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

ترجمه مقاله دانلود روزانه اسپانیش فلای راه اندزي صفر تا صد كافي شاپ اپـ ـ ـ ـس دنیای از خوشمزه ها دانلود رمان | رمان خوان وب هوم کلاس ما kavirneginyc بنفش آبی کبود